Різновиди рихтування авто

Різновиди рихтування авто image91280-789654Рихтування авто – це вирівнювання деформованого кузова автомобіля з метою надання йому практично заводського стану. Рихтування робиться не тільки для повернення автомобілю його естетичних якостей, але має практичне значення і є необхідною з кількох причин:
1. Прискорений розвиток корозії в пошкоджених місцях.
2. Заклинювання коліс при пошкодженні крил, зміна зазорів дверей.
3. Удар ззаду призводить до заклинювання багажника, порушує роботу фар.
4. Робочі частини автомобіля можуть вийти з ладу при деформації кузова.
5. Погіршення керованості автомобіля.

Види рихтування автомобіля і їх опис

Існує кілька різновидів рихтування металу:
1. Класичне рихтование автомобіля. Може бути виконана практично при будь-яких пошкодженнях кузова з використанням різних інструментом: присосок, фасонних плит металевих і гумових молотків, важелів і оправок.
2. Вакуумне рихтование автомобіля. Застосовується у разі відсутності пошкодження ЛФП. При вакуумній рихтування не тільки випрямляються вм’ятини, але і фарба залишається неушкодженою. Крім того, вакуумне рихтование витрачає набагато менше часу в порівнянні з класичною рихтуванням, але мінусом використання вакуумної рихтування є неможливість риштування вм’ятин таким методом. 
3. Рихтование без фарбування. Використовується в тому випадку, якщо ЛКП не пошкоджено, також важливо те, яка фарба в місці вм’ятини заводська, або деталь перефарбовувалася, якщо деталь перефарбовувалася, то можливе відшарування фарби. Для того, щоб виконати таку рихтування потрібні спеціальні інструменти: минилифтер, присоски, гачки, молотки, а також навички фахівця, тому таку рихтування краще не намагатися виконувати самостійно.
4. Рихтование з допомогою споттера. Інструмент, що значно спрощує рихтование і підвищує якість ремонту. Перед його застосуванням місце пошкодження акуратно зачищається до металу за допомогою болгарки з встановленою на ній металевою щіткою. Працює з застосуванням контактного зварювання.
5. Витягування на стапелях. У разі серйозних пошкодженнях кузова і неможливості застосувати інші методи рихтування надія залишається тільки на вихід. Для цього типу ремонту застосовується высокостоящее устаткування, але найчастіше це є єдиним способом врятувати автомобіль.