Які фарби використовують для фарбування автомобіля і їх відмінності

Які фарби використовують для фарбування автомобіля і їх відмінності 0412st_05_zdec_2004_new_productswater_based_pigments578jpgФарбування автомобіля — це не тільки надання йому певного вигляду, але і захист від зовнішніх дрібних пошкоджень, а також від такого автомобільного недуги, як корозія. Від фарби залежить не тільки колір, але те, на скільки швидко і легко будуть з’являтися подряпини та сколи, і як просто їх можна буде усунути. Асортимент продукції досить великий, але є певні правила вибору автомобільної фарби.
Усі фарби відрізняються один від одного трьома характеристиками:
• щільність;
• твердість;
• еластичність.
Процентного співвідношення цих параметрів і визначає якість і захисні властивості того чи іншого фарбувального матеріалу.
Будь-які автомобільні фарби, якими б характеристиками вони не мали, мають у своєму складі основні обов’язкові компоненти:
• пігмент (колір);
• сполучний компонент (утримує пігмент на поверхні, створюючи глянсовий шар);
• розчинник (створює потрібну консистенцію).

Види автомобільних фарб

Існує кілька видів автомобільних фарб або автоемалей.
1. Целюлозна. Сьогодні практично не використовується, оскільки має ряд істотних недоліків: вогні небезпека, необхідність нанесення великої кількості шарів, погана стійкість кольору.
2. Гліфталева. Не вимагає нанесення декількох шарів, але вимагає попередню обробку (грунтовку) поверхні. Довго сохне.
3. Алкідна. Легко наноситься, але потребує додаткового покриття лаком і подальшої поліровці. Не висока вартість, але відмінні захисні характеристики.
4. Акрилова. Відносно швидко і рівномірно сохне. Необхідно наносити в кілька шарів. Дорога і так само, як і алкідна досить міцна.
5. Меланін галки юна. Складно наноситься і сохне при високих температурах, що позбавляє можливості працювати з нею в гаражних умовах.
6. Фарба на водній основі. Інноваційний продукт, що не містить розчинників, отже, безпечний для людей. Довго сохне, але в підсумку не поступається за характеристиками іншим барвникам на хімічній основі.
Кожна фарба має свої плюси і мінуси. Для того, щоб вибрати найбільш підходящий варіант, слід оцінити стан поверхонь, визначитися з бажаним кольором і ефектом і проконсультуватися з фахівцем, який допоможе досягти максимально якісного результату.