Фарбування бампера автомобіля

Фарбування бампера автомобіля Pokraska-bampera-avtomobilya

В будь-якому місті, будь то мегаполіс чи маленьке містечко можна без проблем знайти малярську майстерню. Вартість послуг в таких майстернях сильно відрізняється, як і їх якість. Що ж робити власнику, коли автомобілю необхідне фарбування бампера? З одного боку можна звернутися до фахівців, але результат і терміни ремонту не завжди будуть прийнятними, а можна самостійно зробити фарбування.

Фарбування бампера — один з найлегших видів фарбування автомобіля. Великої частини поверхні бампера не видно з боку після монтажу деталі. Якщо Вам потрібне фарбування кузова всього автомобіля, то радимо почати саме з бампера.
Фарбування бампера складається з наступних етапів:

  • Ремонт, якщо він необхідний: пайка деталі або використання епоксидних смол і клею. Підготовка бампера до грунтовки: механічне очищення деталі з подальшою обробкою ортофосфорною кислотою.
  • Шпаклівка бампера: створення максимально гладкої поверхні, без горбиків і виступів.
  • Грунтовка бампера і підготовка до фарбування.
  • Фарбування бампера.
  • Полірування автомобіля після монтажу деталі.

Необхідно пам’ятати, що бампер попередньо треба добре вимити й висушити, в цьому випадку на ще не підготовленій деталі відразу буде видно її вади. Так само при знятті бампера слід перевірити загальний стан машини, чи не спричинить демонтаж зміни геометрії кузова. А також перевірити внутрішні агрегати автомобіля, його стійки, стакани й т.д.

Левову частку часу займає не саме фарбування бампера, а підготовчі роботи: вибір і покупка інструменту та аксесуарів, їх апробація, підбір фарби і лаку, демонтаж деталей, підготовка гаража до фарбування бампера. Цей етап дуже важливий, адже кінцевий результат в більшій своїй частині буде залежати саме від прискіпливих підготовчих робіт. Окремо варто виділити етап вибору фарбопульта і компресора, питання їх придбання або оренди, а також вивчення інструкцій.

Фарбування бампера повинно проводитися в сухому, чистому, опалювальному боксі. Обов’язковою умовою є наявність витяжки в приміщенні і пасивних засобів захисту: малярський костюм, респіратор, окуляри. Всі матеріали і деталі необхідно зберігати в фарбувальній камері (гаражі або боксі) до початку робіт мінімум добу, щоб їх температура була ідентична температурі навколишнього середовища. Це нехитре правило значно спростить процес фарбування, а також дозволить домогтися кращих результатів.

Всі деталі і елементи, що не фарбуються, перед фарбуванням бампера слід закрити спеціальним малярним скотчем.
Кожен шар грунтовки, фарби та лаку необхідно ретельно висушувати. Так само слід уникати потрапляння будь-яких частинок і речовин на деталь в процесі сушіння. Фарбування бампера може займати від 2 до 6 годин, в залежності від температури в приміщенні, майстерності майстра, використовуваних фарб і лаків, кількості шарів.