Отримати задоволення від їзди на улюбленому авто взимку навіть дорогами Києва цілком можливо. Проведений комплекс заходів з технічного обслуговування спростить вам догляд за автомобілем взимку, що стане запорукою вашої безпеки і комфорту.
Враховуючи мінливість кліматичних погодних умов, їх прогнозів, варто задуматися про автомобіль вже в жовтні-листопаді. Наприклад, літню гуму варто змінити до настання добової температури нижче + 5°C.
Необхідні процедури по догляду за автомобілем взимку
Вирішіть заздалегідь, що можна зробити самостійно, а коли вдатися допомоги СТО. Ефективність їзди і Ваша впевненість буде забезпечена наступними складовими, на які потрібно звернути увагу всім автолюбителям до настання зими:
- Акумулятор. Визначте, який у вас акумулятор – обслуговується (той, в який можна додати електроліт – від цього і буде залежати, чи є необхідність в додаванні електроліту) або не обслуговується. Перевірте стан акумуляторної батареї. Деякі представники автопрому рекомендують міняти акумулятор раз в 2-3 роки. Заряджений (обслужений) акумулятор-гарантія, що ви заведете авто при низьких температурах.
- Перевзування коліс. При експлуатації в температурному режимі нижче + 5°c гума втрачає частково свої Сполучні (зчіпні) властивості з дорожнім покриттям – вона просто стає жорсткою, що збільшує гальмівний шлях – маневри стають менш передбачуваними в період зимової ожеледиці. Порада - після заміни гуми перевірте Розвал-сходження коліс на відповідність нормі, щоб уникнути зносу шин, неконтрольованої поведінки на дорозі.
- Прохідність всіх водостоків. Перевірити систему водостоків необхідно, оскільки восени через кількість листя вони можуть забиватися, що може викликати повінь в салоні.
- Обробка кузова твердим воском або нано керамікою. Процедура даного догляду за автомобілем взимку запобігає адгезію (прилипання) бруду і потрапляння хімічних реагентів або розталої води в відколи, подряпини на авто, що позитивним чином позначиться на збереженні лакофарбового покриття кузова. Обробка засобом створить довгостроковий захист (зберігає ефективність навіть після 3-5 мийок) і посилить світловідбиваючу здатність лакофарбового покриття кузова. Це значно полегшить догляд за автомобілем взимку. Якщо авто пережило вже кілька сезонів, краще зробити антикорозійну обробку.
Інші поради по догляду за автомобілем взимку
Основні рекомендації відходу від автосервісу Сола:
- Мийте частіше автомобіль-проводите профілактичну мийку (коли збивають бруд), адже на дороги сиплять різні реагенти, які можуть привести до утворення корозії, інших пошкоджень з навколишнього середовища. Пам'ятайте-двигун, внутрішню частину коліс і ходову частину авто взимку не миють.
- Мати при собі Аерозоль для замків від замерзання (не в салоні автомобіля, а в своїй сумці).
- Змінити звичайні текстильні килимки на гумові з високим бортом. Так, відталий з взуття сніг не зіпсує внутрішнє покриття салону і не призведе до корозії.
- Догляд за автомобілем взимку має на увазі користування спеціальною щіткою для змітання снігу і скребком для видалення льоду, – останнє і так відтане, якщо почекати поки автомобіль прогріється.
- Обробляйте ущільнювачі дверей силіконовим спреєм або гелем. Взимку додатково змащуйте після кожної мийки.
- Щоб уникнути проблем з колесами перед ранковою поїздкою, з вечора збивайте з них сніг – вночі температура знижується, весь налиплий сніг може перетвориться в лід, що набагато складніше прибрати, плюс, це може привести до пошкодження бамперів.
- Відчувати себе комфортніше, затишніше взимку допоможе допоміжна комплектація. Наприклад, в автомобіль можуть встановити пристрої підігріву для двигуна, автосалону, систему підігріву заднього ряду сидінь, дистанційний запуск автомобіля.
Як виконати догляд за стеклами автомобіля взимку
Заздалегідь змініть рідину в резервуарі склоомивача на зимову. Перехід на зимовий засіб запобіжить такі неприємності, як замерзання літньої рідини, пошкодження самого резервуара, всієї системи очищення вітрового скла.
Основу зимового догляду за склом автомобіля становить своєчасна мийка і контроль за функціоналом щіток-двірників. Першорядним фактором для автовласника також є догляд за склом за допомогою спецзасобів:
- Антидощ (антиснег) - засіб знизить адгезію бруду на склі, поліпшить роботу склоочисників (двірників);
- Рідина проти запотівання скла – допоможе зберегти повний огляд дорожньої ситуації.
Сподіваємося ці поради спростять вам догляд за автомобілем взимку, забезпечать більш комфортне пересування, незважаючи на погоду за бортом.