Фарбування авто: етапи і характеристика

Фарбування авто: етапи і характеристика -НАШ-САЙТ-300x200-789654Фарбування авто включає в себе кілька етапів. Далі розглянемо докладно кожний з них.

Очищення від бруду

У підготовчий процес фарбування авто входить процедура очищення від бруду, бітумних і жирових плям за допомогою води із застосуванням миючих і спеціалізованих засобів. Попередньо необхідно демонтувати і очистити бампера, фари, підфарники. Ділянка очищення повинний бути максимально дорівнює дефектному ділянці, щоб уникнути різких переходів. Місця, де фарба і грунт мають міцне зчеплення, просто затираються поверхнево, після чого знежирюються бензином або Wight spirit. Якщо більша частина транспортного засобу покрита старої і потрісканою фарбою, має сенс використовувати метод травлення. Підійде в цьому випадку і паста, зроблена в домашніх умовах, на основі картопляного борошна, з застосуванням каустичної соди і води. Залишки фарби у цьому випадку, змиваються холодним струменем води з використанням шпателя. При завершенні кузов очищається м’якою тканиною і шліфується.

Грунтовка кузова

Щоб фарбування авто була виконана ефективно, кузов грунтують. Для цього можна використовувати грунтову засіб з додаванням розчинника. На об’ємні поверхні ґрунтовка розпорошується за допомогою пульверизатора, а невеликі відколи покриваються пензлем. По закінченню процесу, кузов шліфується і очищається.

Нанесення шпаклівки

При нанесенні товстого шару шпаклівки, матеріал згодом дасть тріщини, тому для утворення тонкого шару береться шпатель з гумовим наконечником або вирізується прямокутний шматок гуми, товщиною не більше 4-8мм і використовується в цій якості. Для встановлення вад, після затвердіння шпаклівки, можна скористатися розведеним шаром емалі.

Фарбування

При фарбуванні необхідна спеціальна автомобільна емаль, здатна высушиваться без так званого ефекту запікання. Процедура фарбування відбувається в приміщенні. Після обклеювання, що не підлягають фарбуванню, частин кузова, готується спеціалізована фарбувальна авто емаль, яка розбавляється спеціальним розчинником до необхідного ступеня густоти, зі строгим дотриманням інструкцій. Потім лакофарбовий складу фільтрується через сито або воронку з дуже дрібними отворами. Фарбування починається з даху машини з переходом на інші поверхні. Сушка емалі природним шляхом, при температурі +20С, здійснюється протягом 10-15 хвилин, повна сушка 2-3 шарів відбувається після 24 – 36 годин. Тон і глибина кольору розкриються лише під час нанесення другого шару емалі.